среда, 11 марта 2015 г.

Історія моєї бібліотеки.

Наша бібліотека схожа на корабель, що пливе безмежним книжковим океаном і несе на своїх крилах знання читача.
«Школа стає справжнім осередком культури тоді, коли в ній панують: культ Батьківщини, культ людини, культ книжки і культ рідного слова.»


Професійне кредо:
«Читання книг- це тільки початок,
творчість життя,
ось мета». 
                   (М. Рубакін)
                        Мій девіз:
Сказав мудрець: «Живи, добро верши,
                          хай оживає істина стара:
                         людина починається з добра».

Моя бібліотека
Шлях творчих досягнень та професійних успіхів.

Світ сповнений казкових квітів
Дзвінкої пісні джерело.
Світ з небом синім за вікном,
Де все осіяне теплом.
Це книги світ...
І мій це світ...
І я в нім залишаю слід.

Наша бібліотека схожа на корабель, що пливе безмежним життєвим океаном і несе на своїх хвилях знання та світлі мрії своїх читачів.

Книжки лагідні, друзі найближчі,
Вірні служаки та маршали книжні,
Милі, тихоголосі жінки,
Завзяті в роботі та скромні в житті,
Але і романтики,
Книжники, мрійники.
Ви людських душ неодмінні надійники.
Як то для мене – ви самі найкращі.
З радістю йду я у книжнії хащі.
Хто ж ми без вас?
Заблукавші в заметі.

Людство без завтра, та людство без пам′яті. 
                                                           (Л. Ошонін)

Чи можна уявити своє життя без книжок? Звичайно ж, ні. Тому жодний навчальний заклад не може обійтись без бібліотеки. Є бібліотека і в нашій школі.
Бібліотечний фонд нашої бібліотеки нараховує             примірників. З них художньої літератури, підручники, періодичних видань.
Але не завжди наша бібліотека була такою, як зараз, вона мала свою історію.
В 1949 році була відкрита середня школа №2.
В 1950 році була зареєстрована бібліотека в районному відділі освіти.
Першим бібліотекарем була Піддубна Олена Михайлівна.
Бібліотека була розташована у маленькій кімнатці. Вона вміщувала дерев′яні шафи та невеличку кількість книжок, які розміщувались на саморобних дерев′яних стелажах.
В 1960 році було відкрито нове приміщення гарної, світлої, триповерхової школи.
Протягом 60-70 років бібліотека була розміщена на першому поверсі (де зараз знаходиться кабінет праці), комплектувалася новою літературою. Було придбано методичну літературу та серію необхідних творів.
В 70 році було достроєне на третьому поверсіприміщення для шкільної бібліотеки.
Тут був чудовий, просторий читальний зал та абонемент. В читальному залі були гарні шафи, поліровані столи, настільні лампи, тех засоби.
Бібліотека поступово ставала кабінетом №1 у школі, бо кожен захід, який проводивсяв школі: чи то педрада, чи батьківські збори, посвята в читачі чи останній дзвоник, потребував належної підготовки і необхідність звертатись до книги.
А так як не вистачало навчальних кімнат, читальну залу було віддано під навчальні класи. Але після закінчення уроків класна кімната знову перетворюється на читальну залу, де діти пишуть реферати, працюють з енциклопедіями, словниками, готуються до шкільних вечорів. Також проходять зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами афганцями, чернобильцями та воїнами АТО.
Був період на перехід користування безоплатними підручниками. Під керівництвом бібліотекара, та за допомогою активу бібліотеки здійснюються регулярно рейди перевірки стану підручників.
З 1995 року я працюю бібліотекарем в даній школі.
Фонд бібліотеки універсальний за змістом. Він включає: науково-популярну, краєзнавчу, художню, довідкову  та світову літературу для дітей та юнацтва.
До послуг користувачів бібліотеки – фонд довідникових та бібліографічних видань, яки включає: енциклопедії, енциклопедичні словники, довідники, періодична преса.
У бібліотеці проводяться літературні дні, години інформації, презентації книг, виставляються унікальні виставки,проводяться індивідуальні бесіди. В бібліотеці працює «Книжкова лікарня», де учні разом з бібліотечним активом проводять ремонт книг. Проводяться тижні дитячої та юнацької книги. Співпрацюємо з дитячою бібліотекою. Така співпраця дає відчутні результати: Казмерчук Володимир був переможцем районного етапу конкурсу «Найкращий читач України 2007 року», Савченко Єлизавета була переможницею районного етапу конкурсу «Найкращий читач України 2009 року». Поетичні твори Кучугури Олесі та Мартинюк Юлії друкувались у збірках «Ластів′ята». Амербекян Гор був призером всеукраїнського конкурсу «Усміхнемось щиро вишні». 2006 рік.
У 2009 році бібліотекар школи, Капінус Зінаіда Іванівна була переможницею всеукраїнського конкурсу «Шкільний бібліотекар 2009 року».
Отже перед бібліотекарем відкрите широке поле діяльності. Це і забезпечення навчального процесу, як підручниками, так і довідковою літературою. Це і розвиток в учнів культури читання, і прищеплення їм навичок самостійної роботи з книгою. Це і допомога вчителеві у підвищенні його методичної та педагогічної майстерності.
Велику допомогу бібліотеці надають директор школи Буряк Ігор Володимирович, та заучі Шевченко Ірина Олександрівна та Мізіна Оксана Володимирівна. Разом з класними керівниками в школі проводиться велика робота в рамках операції «Живи, книго!», а також в підборі популярних книг серед дітей, вчителів та батьків.
За час роботи в школі працюю над привиттям інтересу до книги дітям. Проводжу багатоплідну роботу з питань систематизації та поповнення бібліотечних фондів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий